Počet položek: 0 0,- Kč
. Antikvariát Olomouc Holice, Sladkovského 656/38

Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001)

BB/art 2001, 1. české vydání, 335 stran, obrazové přílohy, dobrý stav. (X2984)

kliknutím zvětšíte
Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001)
Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001) Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001) Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001) Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001)
ks
Cena : 100,- Kč

Piers Paul Read na detaily bohatě podložených historických skutečnostech dokládá ryze praktický důvod vzniku templářů, svého druhu prvních mezinárodních ozbrojených sil. Tento rytířský řád vznikl na obranu křesťanských principů s cílem zasahovat všude tam, kde byly v ohrožení. Navrací nás o tisíc let nazpět, do doby, kdy první křižácká výprava z Evropy vymanila roku 1099 Jeruzalém a Šalamounův chrám z nadvlády islámu, pod níž se nacházel čtyři století. Na obranu svatých křesťanských symbolů i křesťanství jako takového se z rytířů ustavil ozbrojený sbor, říkající si templáři. Jejich oddaná služba poutníkům do Svaté země, jejichž životy s nasazením svých vlastních bránili proti útočníkům, i jejich dvě století trvající krvavý boj proti islámským uchvatitelům, jehož bilance byla katastrofální, to všechno Read popisuje barvitě a s detailní znalostí dějů.

Potřebujete poradit ? Read - Templáři - Vzestup a pád mýty opředeného řádu (2001)

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací


Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace