Počet položek: 0 0,- Kč
Antikvariát Olomouc Holice, Sladkovského 659/40

Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)

Centrum pro studium demokracie a kultury 2016, 371 stran, fotografie, výborný stav. (X2581)

kliknutím zvětšíte
Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)
Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)
ks
Přidat do oblíbených
Cena : 290,- Kč
Sklad:1 ks

Předkládaná kniha má dvě části. V úvodní obsáhlé studii editor svazku Jan Zatloukal líčí historii česko-francouzských kulturních vztahů, které byly na vrcholu v období československé první republiky. Právě tehdy se v nich začal významně angažovat svými překlady i redakční činností Jan Čep. Navázal přitom mnohé kontakty, které pak pokračovaly po roce 1948 v jeho francouzském exilu. Druhá část publikace, nazvaná Dopisy, texty, dokumenty, je věnována jednotlivým Čepovým francouzským přátelům. Obsahuje především dopisy, ale i stati, které napsal Jan Čep o svých korespondenčních partnerech, nebo naopak oni o něm. Korespondence je ve většině případů jednostranná, Čepova pozůstalost se bohužel nezachovala. Jan Zatloukal však objevil mnohé jeho dopisy ve francouzských archivech, a díky tomu můžeme dnes číst Čepovy dopisy nejvýznamnějším francouzským osobnostem katolické orientace poloviny 20. století, jakými byli Paul Claudel, Georges Bernanos, Gabriel Marcel, Emmanuel Mounier, Henri Queffélec, Julien Green aj. Výjimečná je vzájemná korespondence s Henrim Pourratem, která se naštěstí uchovala téměř kompletní. Listy jsou dojemným svědectvím o hlubokém a nezištném vztahu dvou vynikajících spisovatelů. Čepovo exilové působení dosud nebylo u nás podrobněji zmapováno, tato publikace naše znalosti podstatným způsobem rozšiřuje.

Potřebujete poradit ? Jan Zatloukal ed. - Francouzští přátelé Jana Čepa (2016)

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Pošlete odkaz svému známénu

Vaše jméno
Váš email
Email Vašeho známého
Opište kód z obrázku antispam

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace